Acasă Ultimele stiri Harta Coronavirus (COVID-19)

Harta Coronavirus (COVID-19)

97
0

Cazuri la un milion de persoane

0 – 4950 – 199200 – 499500 – 9991.000 +

Statistici

LocațieConfirmateCazuri la un milion de persoaneS-au vindecatDecese
Toată lumea1.601.018205,9354.97295.718
Moldova1.289480,665029
Statele Unite ale Americii469.0211.423,1925.93216.675
Spania153.2223.253,0952.16515.447
Italia143.6262.384,0928.47018.279
Germania118.2351.421,9640.0152.536
Franţa86.3341.287,1121.25412.210
Republica Populară Chineză81.90758,4277.4553.336
Iran66.220794,6632.3194.110
Regatul Unit65.077979,557.978
Turcia42.282508,472.142908
Belgia24.9832.167,835.1642.523
Elveţia24.0512.801,0110.600949
Olanda21.7621.247,032.396
Canada20.748546,35.311509
Brazilia18.17686173957
Portugalia13.9561.358,03205409
Austria13.2461.487,885.240295
Coreea de Sud10.450201,817.117208
Rusia10.13169,0469876
Israel10.0951.099,671.01192
Suedia9.245894,67373809
Irlanda6.5741.335,7725263
Norvegia6.2191.158,62108
Australia6.109238,032.98754
Chile5.972312,551.27457
Danemarca5.635967,751.736237
Polonia5.575145,26284174
Republica Cehă5.569520,76301112
Peru5.256163,581.438138
România5.202268,07528229
India5.0793,73503199
Ecuador4.965284,42339272
Japonia4.76837,8668585
Pakistan4.60120,9972766
Malaysia4.228129,151.60867
Filipine4.07637,57124203
Luxemburg3.4415.605,237452
Indonezia3.29312,34252280
Arabia Saudită3.28796,0666644
Mexic3.18125,13633194
Emiratele Arabe Unite2.990302,3126812
Serbia2.867411,711866
Finlanda2.605471,2740
Panama2.528599,221663
Thailanda2.47337,191.01333
Qatar2.376864,852066
Republica Dominicană2.349226,7780118
Columbia2.2234517469
Grecia1.955182,2926987
Africa de Sud1.93432,914518
Singapore1.910334,884606
Argentina1.89442,1536579
Ucraina1.89245,184557
Egipt1.69916,96348118
Algeria1.66638,74347235
Islanda1.6484.524,246886
Belarus1.486157,8613916
Croaţia1.407345,1721920
Maroc1.37438,3210997
Irak1.23231,4949669
Estonia1.207908,648324
Ungaria1.190121,7711277
Slovenia1.124536,7612843
Noua Zeelandă1.015204,023172
Lituania999357,62817
Hong Kong974129,852934
Azerbaidjan92691,981049
Armenia921311,4113810
Kuwait910205,881111
Bahrain887574,745195
Bosnia şi Herţegovina858259,9210135
Kazahstan78141,82608
Camerun73027,56010
Slovacia701128,47162
Macedonia de Nord663319,193730
Tunisia64354,852525
Uzbekistan62418,3383
Bulgaria61888,294824
Letonia589308,89162
Andorra5837.518,415825
Liban58285,276219
Cipru554632,495310
Costa Rica539106,56303
Cuba51545,942815
Afganistan48415,023215
Oman45797,971092
Uruguay456129,61927
Coasta de Fildeş44417,19523
Burkina Faso44321,2314624
Niger41018,374011
Albania409143,7116522
Honduras38241,71723
Taiwan38016,1805
Ghana37812,48346
Reunion376438,84400
Iordania37234,931617
Malta337682,8162
San Marino3339.918,394934
Bangladesh3301,963321
Mauritius314248,03237
Nigeria2881,4517
Kirghizstan28042,86304
Bolivia26423,02218
Palestina26352,85441
Vietnam2552,651440
Muntenegru252404,9142
Senegal25015,421232
Georgia23061,77523
Kosovo227126,42387
Insula Man1902.280,53921
Sri Lanka1908,71497
Mayotte186812,98222
Insulele Faroe1843.530,041360
Kenya1843,87127
Guernsey1812.882,53385
Republica Democrată Congo1802,01918
Venezuela1715,31849
Jersey1701.591,763
Guinea16413,4250
Martinica154396,8506
Guadelupa143351,56678
Djibouti140129,83281
Brunei Darussalam135305,15911
Guatemala1267,59173
Paraguay12417,34155
Gibraltar1233.649,74600
Cambodgia1187,72680
Rwanda1139,1370
Trinidad şi Tobago10979,9118
El Salvador10315,88105
Ciprului de Nord95291,41293
Madagascar933,54110
Monaco842.193,2151
Guiana Franceză83291,05430
Aruba82730,13200
Liechtenstein792.038,7600
Mali743,71227
Togo739,68243
Barbados66229,95113
Jamaica6323,11124
Etiopia560,5742
Uganda531,3200
Polinezia Franceză51184,8400
Insulele Bermude48749,68254
Congo458,1505
Insulele Cayman45683,7661
Macao4566,22100
Gabon4420,2511
Sint Maarten431.058,7516
Bahamas41106,458
Zambia392,1831
Guyana3747,2786
Guineea-Bissau3622,4400
Eritrea339,4400
Saint Martin32895,21112
Liberia316,9334
Haiti302,592
Benin262,2251
Tanzania250,4551
Libia243,4981
Myanmar (Birmania)230,4223
Angola190,6122
Antigua şi Barbuda19196,9901
Maldive1950,7130
Siria191,0942
Guineea Ecuatorială1813,2530
Noua Caledonie1863,7810
Mozambic170,5710
Laos162,2500
Mongolia164,83110
Namibia166,5120
Dominica15208,8900
Fiji1516,9500
Curaçao1488,2471
Saint Lucia1478,3500
Sudan140,3322
Botswana135,5601
Grenada12107,1400
Somalia120,7611
eSwatini1210,9870
Ciad110,6890
Groenlanda11196,14110
Saint Kitts şi Nevis11208,2400
Seychelles11112,6800
Zimbabwe110,7383
Surinam1017,241
Insulele Åland9301,1500
Nepal90,310
Belize819,5801
Insulele Turks şi Caicos8193,381
Malawi80,4201
Montserrat800
Republica Centrafricană81,4600
Vatican820
Capul Verde712,7201
Mauritania71,7221
Nicaragua71,0821
Sierra Leone70,8900
Saint Barthélemy610
Bhutan56,7420
Insulele Falkland (Insulele Malvine)500
Gambia41,721
São Tomé şi Príncipe419,8200
Anguilla3201,7600
Burundi30,2700
Insulele Virgine Britanice399,900
Sudanul de Sud30,2300
Papua Noua Guinee20,2200
Saint Pierre şi Miquelon100
Timorul de Est10,7200
Yemen10,0300

Share this post on social media

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.